Hou Bådelaug


 

Hou Bådelaugs Kontakter

Bestyrelsen:

Kim Bøndergaard Poulsen (formand og sejlerskole kontakt)
tlf. 5154 3961, kim@fam-boendergaard.dk

André Gremaud (næstformand )
tlf. 2521 3011, andre@odderpro.dk

Svend Erik Nielsen (sekretær og kapsejlads kontakt)
tlf. 2231 0608, bkj-sn@mail.dk

Claus Cato (Kasserer)
tlf. 2614 4709, claus@cato.dk

 

 

Suppleanter:

Peter Bergman

Birgit Kjær Jensen

 

 

Jolle-afdelingen:

Jan Herrmann
tlf. 2946 3539, Janoherrmann@gmail.com

 

Surf-afdelingen:

Pernille Tang Kristensen
tlf. 7228 6066, pernille8320@gmail.com

 

 

Kapsejlads:

Svend Erik Nielsen (udvalgsformand)
tlf. 2231 0608, bkj-sn@mail.dk

 

Matchrace:

Ulrik Knudsen (udvalgsformand)
tlf.2177 7724, ulk@xli.dk 

 

Sejlmåling:

Søren Thorsen Nørgaard
tlf. 2165 1132, stn@tdc.dk

Kim Bøndergaard

 

Materiel:

Ole Nielsen (udvalgsformand)
tlf. 2326 3461, ole.th.nielsen@gmail.com

Ole Morgenstjerne
tlf. 2090 6052, ole@morgenstjerne.org

Bent Andersen

 

Aktivitetsudvalg:

Bent Andersen (udvalgsformand)
tlf. 20195533, karen-bent@andersen.mail.dk

 

Sejlerskole:

Kim Bøndergaard (udvalgsformand)

Søren Thorsen Nørgaard

Niels Thomsen
tlf 4019 8532, tuskaer@post.tele.dk

Finn Grydehøj
tlf. 2139 4124, finn@grydehoej.dk

Jerrik Warfvinge
tlf 2043 5888, cirrus184@w-ge.dk

Jan Lildballe
tlf 8738 2402, jl@insn.dk

 

Post adresse


Hou Bådelaug
c/o Kim Bøndergaard Poulsen, Søkrogen 111, 8300 Odder